תפריט האתר

אין ספק כי חלומם הגדול ביותר של הרבה מאוד אנשים, הינו לבנות בריכת שחייה ביתית. אין ספק כי בריכת שחייה, הממוקמת בביתנו בפרטיות מוחלטת, הינה פינוק מיוחד. אנשים רבים אינם מודעים לכך, אך מעבר לפינוק והנגישות שבבריכת שחייה ביתית, בכוחה של בריכת שחייה כזו גם לחסוך לנו כסף רב על ביקורים תכופים בבריכה, בייחוד כאשר אנו מעוניינים ללכת לבריכה עם כל המשפחה. בריכת שחייה נתפסת לרובנו כתהליך מסורבל ויקר, אך למען האמת, מדובר בתהליך דיי פשוט, אשר ההשקעה בו משתלמת במיוחד ומחזירה את עצמה. הרי לפניכם מספר טיפים חשובים לבניית בריכות שחייה.

תכנון נכון
בריכת שחייה הינה תהליך פשוט מחד, אך מורכז מאידך. בניית בריכות שחייה ביתיות לרוב מחייבת היצמדות בלתי מתפשרת לתכנית עבודה אשר הגדרנו מראש. במרבית המקרים, התהליך עובד באופן הבא:

• תכנון בריכת השחייה – במסגרת תכנון בריכת השחייה, יש לתכנן היכן בריכת השחייה תהיה ממוקמת, מהו העומק המקסימלי אליה תגיע ומה צריך להיות גודלה הכללי. מרבית החברות העוסקות בבניית בריכות שחייה אף מאפשרות לנו לצפות בהדמייה תלת מימדית, המציגה לנו כיצד ייראה התוצר הסופי, עניין המסייע לנו להבין טוב יותר כיצד תיראה הבריכה ועל כמה מקום היא תתפרס בחצר הבית.

• הקמת הבריכה – בשלב זה, אנשי המקצוע בהם בחרנו לצורך ביצוע העבודה יבצעו חפירות במקום אותו הגדרנו מראש בשלב התכנון. חשוב מאוד להקפיד על התוואי שנקבע מראש בשלב תכנון בריכת השחייה, שכן הוא מציג בפנינו את תנאי השטח ואת סוג הקרקע בה תהיה הבריכה ממוקמת.

• יציקת בטון, או לחילופין התקנת פאנלים – לאחר תום שלב החפירה, יותקנו פאנלים באדמה, או שלחילופין ניצוק בה בטון, לפי העדפתנו. חשוב להבין כי בריכות העשויות מיציקת בטון נחשבות לבריכות איכותיות ו"אמיתיות" יותר.

• התייבשות השטח – בשלב זה יש להמתין עד אשר שטח הבריכה יתייבש לחלוטין.

• התקנת אריחים או ציפוי ויניל לפי העדפתנו – אלה יוצרים את מראה הבריכה הקלאסי המוכר לכולנו, מחליקים את שטח פנים הבריכה ומעניקים לה גימור מהוקצע.

התקנת אביזרים נלווים
חשוב להבין כי התהליך של בריכת השחייה אינו מסתיים בבריכת השחייה עצמה. בעת בניית בריכת השחייה ולקראת שלבי הסיום, רצוי לצייד את הבריכה במשאבות מתאימות לסינון המים, בכיסוי מתאים המונע חדירה של לכלוכים ומזיקים ולפזר כלור בשטח הבריכה. כל אלה ישמרו על מי הבריכה נקיים, וישפרו משמעותית את עמידותה של הבריכה ואת הצורך בפעולות תיקון או אחזקה יקרות.

טיפים חשובים לבניית בריכות שחייה