תפריט האתר

בריכות שחייה, המיועדות לשימוש ביתי או לחילופין לשימוש ציבורי, ניתן להקים במספר דרכים. הרי לפניכם הדרכים העיקריות לכך.
הקמת בריכות שחייה מבטון
בריכות שחייה מבטון נחשבות לבריכות שחייה קונבנציונאליות והאיכותיות ביותר. מסיבה זו, רבים בוחרים לכנות את בריכות השחייה העשויות מבטון "בריכות שחייה אמיתיות". כאשר אנו עומדים לפני הקמת בריכת שחייה מבטון, חשוב מאוד לקחת בחשבון את תוואי השטח ואת מגבולותיו, את ההיתרים להקמת הבריכה ולהקפיד על שלל כללי הבטיחות במהלך תהליך הקמת בריכת שחייה. לרוב, תהליך הקמת בריכות שחייה מבטון יהיה כזה:
• חפירת הקרקע – ראשית, יש לחפור בקרקע על מנת לאפשר את יציקת הבטון, בגדלים משתנים, אל תוך הקרקע. לרוב, יציקת הבטון מתבצעת בתהליך אחד בודד, בו יוצקים את תחתית הבריכה והקירות שלה יחד. כך, ניתן ליצור בריכה אטומה לחלוטין.
• מריחת שכבת טיח אוטם – את שכבת הטיח נשים רק לאחר שהבטון יתייבש, וזאת על מנת לתת לו שכבת הגנה נוספת, שתבטיח לנו את אטימות הבריכה המלא.
• עבודות חיפוי – מדובר על חיפוי אריחים לבריכה. האריחים הם, למעשה, היוצרים את מראה הבריכה המוכר לנו, ומסייעים בהפיכת הבריכה לנאה ומסודרת יותר לעין.
הקמת בריכות שחייה מתועשות
בריכות שחייה מתועשות הנן בריכות שחייה העשויות חומרים שונים, שאינם בטון. לרוב, בריכות אלה מבוססות על שיטת בנייה מהירה וקלה ביותר. קירות הבריכה עשויים בדרך כלל מפנלים, היצוקים מחומרים שונים, כמו למשל טרמופלסט. היתרונות העיקריים של הקמת בריכות שחייה מסוג אלה, הינם העובדה שניתן להקים את הבריכה בקלות ובזמן קצר יחסית, מבלי שנידרש לעבודות מורכבות במיוחד. מכאן גם שמחירן של הקמת בריכות שחייה מתועשות הינו זול יותר. מאידך, בבריכות אלה עלולה להיווצר חלודה או שעלולים להיווצר שינויים בקירותיה של הבריכה. לכן, יש לתחזק את הבריכה בתדירות גבוהה יחסית.
מי מקים בריכות שחייה?
בשוק בריכות השחייה, קיימים אנשים רבים המוכרים, מתקינים ומקימים בריכות שחייה. בטרם תיכנסו להתחייבות כזו או אחרת מול בעל מקצוע, יש לוודא קודם היטב את היקף הכשרותו ואת התמקצעותו בתחום. כמו בתחומים רבים, גם בתחום זה חשוב ביותר שהאדם המבצע את העבודה יהיה אדם מקצועי ומיומן, שיוכל להתקין לכם את בריכת השחייה באופן הטוב והמתאים לכם ביותר. על מנת להימנע מאי נעימויות למיניהן, רצוי לבחור אדם על פי הרזומה שלו, או לחילופין, על פי המלצות מקרובי משפחה, מכרים ואף מהאינטרנט. כמו כן, רצוי להתרשם מעבודות קודמות של בעל המקצוע באתר העסק שלו.

הקמת בריכות שחייה