תפריט האתר

בניית בריכות שחייה עם המומחים של רויאל

בניית בריכות שחייה
אין כמו להשתכשך במים קרירים בקיץ הלוהט של ישראל. בתקופה זו, מרבית האנשים הולכים לים עם המשפחה, או עושים מנוי לבריכה העירונית. עם זאת, החול שבים יכול להיות מלכלך מאוד, הן ברכב והן כשמגיעים לבית, ובכל הנוגע לבריכה – לעיתים המחירים גבוהים מאוד, בייחוד כאשר אנחנו בוחרים ללכת לבריכה עם כל המשפחה, או לחילופין – לרכוש מנוי עונתי. בדיוק מסיבות אלה, אין זה מפתיע שאנשים רבים בוחרים לבנות בריכות שחייה ביתיות. מעבר לחיסכון הכספי ולנוחות, אין ספק שבריכת שחייה גם משדרגת את מראה הבית פלאים.

איך מתחילים?
ראשית, יש למצוא אנשי מקצוע מתאימים, כאלה שהנם בעלי ניסיון ורזומה עשיר בכל הנוגע לבניית בריכות שחייה. בדומה לכל איש מקצוע שאת שירותיו אתם שוכרים, גם פה אין להתפשר על האיכות בתמורה למחיר זול יותר, היות ומחיר זה עלול לעלות לכם ביוקר בהמשך. תהליך הבנייה עצמו מורכב ממספר שלבים, כאשר השלב הראשוני הינו חפירה באיזור, וזאת על מנת למצוא את המקום האידיאלי בו ניתן להטמיע את הבריכה מבלי לפגוע בתשתיות הבית. החפירה נעשית, לרוב, באמצעות טרקטור קטן. אחרי ששלב זה מסתיים ונמצא המקום האידיאלי להטמעת הבריכה, יתקינו אנשי המקצוע פאנלים שימשו כדפנות הבריכה, או לחילופין יצקו בטון שישמש כדופן הבריכה. לאחר מכן, יצקו אנשי המקצוע את רצפת הבריכה ויחכו עד שהשטח יתייבש. רק לאחר מכן, ניתן להתקין את ציפוי הויניל, המגיע בשלל צבעים והדפסים.

עיצוב הבריכה
לרוב, מומלץ לעצב את הבריכה בהתאם לצורה הראשונית בה בחרתם שתהיה. מרבית האנשים מעדיפים את הבריכה המלבנית הסטנדרטית. לעומת זאת, דעו כי ניתן לבנות את הבריכה גם בצורה אליפסית או עגולה יותר. מומלץ לבנות תאורה ייעודית לבריכה, להוסיף פסלונים קטנים על שפת הבריכה או אפילו להתקין מעין מפל מים קטן באיזור. בכל מקרה, חשוב לזכור כי אין לשלב בין קונספטים עיצוביים מרובים, היות ואז, עלולה הבריכה להיראות עמוסה בפרטים, עניין שיעמיס על העיצוב. לרוב, מומלץ לבחור בקו עיצובי נקי, כאשר קיימים בין אחד לשני פריטים עיצוביים דומיננטיים בשטח הבריכה.

מרבית האנשים שידמיינו את בית החלומות שלהם, ודאי ידמיינו בו גם בריכה מרשימה. למען האמת, חלומם של מרבית האנשים הוא ליהנות מבריכת שחייה בפרטיות הבית שלהם. מה שאותם אנשים אינם יודעים, הוא שלעיתים, בניית בריכת שחייה כזו בכוחה גם לחסוך להם כסף רב על ביקורים תכופים בבריכה (בייחוד לאור המחירים של היום), ובמיוחד כאשר מדובר במשפחה ברוכת ילדים ואנשים. הרי לפניכם קצת אינפורמציה על תהליך בניית בריכות שחייה.
על התהליך
בניית בריכות שחייה הינו תהליך מורכב, המחייב היצמדות נוקשה לתוכנית עבודה מוגדרת מראש. לרוב, תוכנית העבודה בנויה כך:
• תכנון נכון של בריכת השחייה – תכנון זה יאפשר להבין מהו המיקום הטוב ביותר לבניית בריכות השחייה, מה צריך להיות גודלה של הבריכה ומהו העומק המקסימלי של הבריכה. לרוב, לתהליך זה תלווה הדמייה תלת מימדית, שתאפשר לנו לראות כיצד ייראה התוצר הסופי באופן מוחשי ככל הניתן.
• הקמת בריכת השחייה – בשלב הקמת בריכת השחייה, יבוצעו חפירות במקום בו מתוכננת הבריכה להיות, על פי תוואי הדרך ומה שנקבע בשלב תכנון הבריכה. את עומק החפירה, לרוב, נתאים לסוג הבריכה אותה הזמנו, לגודל של המיקום בו אמורה הבריכה להיות ממוקמת, וכמו כן לסוג הקרקע בה תהיה הבריכה.
• התקנת פאנלים או יציקת בטון – בהתאם לבריכה אותה ביקשנו, יותקנו פאנלים בבריכות שחייה תעשיתיות, או לחילופין, יוצק בטון באדמה בבריכות שחייה העשויות מיציקת בטון. לרוב, בריכות השחייה היצוקות בטון הינן בריכות חזקות ועמידות יותר. מאידך, תהליך בנייתן אורך זמן רב יותר, וכמו כן עלות בריכה זו הינה גבוהה יותר בדרך כלל.
• המתנה להתייבשות השטח והתקנת ציפוי ויניל או אריחים – על מנת ליצור את מראה הבריכה הקלאסי, "להחליק" את שטח פנים הבריכה ולתת לבריכה גימור מבריק, נתקין ציפוי ויניל, או לחילופין אריחים, לקירות הבריכה.
מה עושים אחרי בניית בריכות שחייה?
לאחר בניית הבריכה, יש לוודא, ראשית, כי היא עומדת בכל תקני הבטיחות, וזאת על מנת שנוכל להשתמש בה ללא חשש ושנדע כי הבריכה הינה בטיחותית לנו ולשאר בני המשפחה. את הבדיקה הזו נבצע לפני שנמלא את הבריכה במים. לאחר ביצוע הבדיקה, ובמידה ותוצאות הבדיקה אכן הראו שהבדיקה תקינה, נוכל להתחיל לעצב את שטח פנים וחוץ הבריכה על פי העדפותנו וטעמנו האישי. בנוסף, חשוב מאוד להתקין בתוך הבריכה אביזרים שמטרתם לשמור ולתחזק את בריכת השחייה, וזאת על מנת שלא נידרש לפעולות תחזוקה מורכבות בהמשך.

בניית בריכות שחייה